חווית יום הבר מצווה המרגשת

לילה לפני אירוע בר מצווה, אני מוצאת את עצמי בהכנות אחרונות לקראת יום המחרת, ומהרהר על היום שבשבילי הוא הרבה מעבר ל-"יום עבודה"...

תוכן עניינים

הלילה שלפני…

כשתפקידי הוא לשמח, לבדר ולהדריך 50-100 אנשים, מובן מאליו שמדובר בדבר אחר לגמרי.
מעבר לעבודה המקצועית החשובה לכשעצמה, מונחת על כף המאזניים גם תחושת השליחות העצומה שיש בי בבואי להכיר לעוד אנשים את ירושלים שלנו שברחובותיה נולדתי והתחנכתי ובה אני מובילה משפחות ליום שאליו התכוננו חודשים רבים. תמיד עומדת לנגד עיניי הידיעה המחייבת שבשביל משפחת חתן בר המצווה ואורחיה מדובר ביום של "פעם בחיים" וביום שכזה אני חייבת לתת את כל כולי על מנת שמגוון המשתתפים, ממגוון הגילאים, ייהנו מהאירוע.
לפעמים אני אומרת לעצמי "בטח המשפחה לא נרדמת עכשיו מרוב התרגשות, כמה שהם חיכו ליום הזה" ועם המחשבות האלה אני נרדמת בציפייה לקראת מחר…

יצירת קשר

הוספת המלצה

יום הבר מצווה: אני מול הקהל

האחריות המוטלת על כתפיי היא עצומה. עולה לאוטובוס מול 50 זוגות עיניים שנועצות בי מבט בוחן ומצפות ממני להדריך ולתת תוכן מהנה לאירוע. למעשה תפקידי להיות מדריכת טיולים, בדרנית, תקליטנית, המבוגרת האחראית וגם קצת פסיכולוגית. כל זה בגוף אחד. זאת בדיוק הסיבה למה התפקיד הזה הוא גם כל כך מהנה

כן, אני קוראת לעבודה שלי- תענוג, כי מבחינתי ההתעסקות הנפלאה בשמחות של אנשים עושה אותי בת אדם חיובית ושמחה יותר, וכשאני מגיע לאירוע אני שמה את כל טרדות שגרת החיים בצד ומגיע בראש "נקי" ומכוון מטרה- לשמח ולשמוח וכשזה קורה פעמיים בשבוע, תבינו לבד איזו השפעה יש לעבודה שכזאת על חיינו האישיים…

כל משפחה היא עולם ומלואו.

כשיש לך תוכן מלהיב ומעניין שעבר המון חשיבה לפני שהוחלט לשלב אותו בכל אירוע ומול כל משפחה, אתה יודע שהקהל מיד יכנס לאווירה של היום וישתף פעולה בהנאה.
כל משפחה היא משהו מיוחד וזו הסיבה שהתוכן שלנו באוטובוס כולל מגוון שירים וסגנונות מוזיקה המתאימה לכל משפחה, שילוב של הסברים על נופיה המרתקים של ירושלים וכמובן בדיחות ואלתורים של הלך הרוח המשפחתית.

מבחננו הגדול ביום האירוע היא היכולת להתייחס לכל המשתתפים: לתת את הבמה לצעירים, את היחס המחבק לחתן בר המצווה ובני משפחתו, להעניק תשומת לב לדוד הבדרן של המשפחה ולדעת לתמוך בסבא והסבתא ולהקל עליהם ביום גדוש זה.

תהלוכה של שמחה

רצוני רק גובר במהלך היום להוביל את המשפחה ולגרום לכמה שיותר אנשים לרקוד ולשיר למרות שחלקם לא מכיר אחד את השני (המשפחה – עם החברים של האימא מהעבודה).
רגע התהלוכה עם התופים, שופרות, הקלרינט והחופה זהו החלק השמח ביותר של היום שצוות הנגנים דואגים להקפיץ את כולם, להרים את החתן, להשתולל ולשיר כאילו שהם יצאו עכשיו מלוע של תותח- כל אירוע מחדש.

עלייה לתורה בכותל

מרגע הכניסה לכותל אנו עושים סוויץ' בראש ומהצד המבדר של האירוע אנו עוברים לפן היותר קדוש ומרגש שלו. רגע האמת של הבר מצווה הגיע והחתן הנרגש צריך לקרוא בתורה ואני דואגת שהחזן פייטן יהיה שם לצידו- לתמוך ולעודד, לנווט בין הסבא לאבא ולאמא הנרגשת, ובין הסוכריות שניתזות מכל עבר…
למען האמת, טקס העלייה לתורה, הוא תמיד מרגש ומשמעותי עבורי. בשבילי זהו ה-רגע ליצוק את התוכן הרוחני לאירוע ולהעצים את חווית הקדושה המרוממת אותה חש כל יהודי אל מול מעמד עלייה לתורה שלא משאיר אף אחד אדיש. לרגע האדיר הזה חשוב להתייחס ברצינות הראויה ולברור את המילים המתאימות על מנת לגעת באמת בלב של כל אחד ואחת מהקהל למרות השוני הטבעי ברקע המסורתי שממנו כולנו באים.

בסיום התפילה כולם מובילים את חתן הבר מצווה ואביו להחזרת ספר התורה לארון הקודש ושם הצלם מקפיד לצלם עוד כמה תמונות ייחודיות עם הספר תורה כשהם עטופים בטלית ותפילין ואלו אחד הרגעים המתועדים המרגשים והמכוננים ביותר במהלך היום.

סיום טוב לכל אירוע

כשהאוטובוס יוצא מירושלים חזרה ליעד בסופו של האירוע, כולם כבר עייפים מיום גדוש אך מרוצים, זה תמיד מעניין לראות את סגירת המעגל שנוצרת שם: בבוקר הגיעה משפחה מסוקרנת שעוד לא כל כך יודעת לקראת מה היא הולכת, ובדרך חזרה המשפחה מפרגנת ומחבקת ומחליפה מספרים לשמירה על קשר. המחמאות, החום והאהבה הגדולה שאני מקבלת בסיום אירוע הבר מצווה נותנים לי את הכוח להמשיך ולשמח אנשים בכל מקום ומכל הלב.

אז שניפגש רק בשמחות!!!

דיתי מקיאס

כותל הפקות
הפקות בת/בר מצווה
054-4399622
רוטשילד 8 ת"א
cottel.co.il

אהבתם? שתפו