איך מארגנים בר מצווה בכותל

תנו לנו, האנשים שנמצאים באירועים כל שני וחמישי לעזור לכם לעבור את היום המיוחד הזה בנוחות המרבית ו…תשמחו עלינו 😉

תוכן עניינים

1. דיוק בזמנים

מעט מאוד מבני משפחת הבר מצווה מגיעות בזמן לאירוע.
תמיד יש עיכובים, פקקים, דודים מאחרים, חברים שלא התעוררו בזמן….
לכן, אנו ממליצים להקדים שעות בהזמנה,  למשל, אם רוצים לצאת בשעה שמונה,  קובעים עם כולם בשבע וחצי.  לקחת מקדם הגנה עם כולם לפחות חצי שעה מראש.
לגבי המסעדות ונותני השירות במהלך היום אנו בצוות ההפקה מטפלים בזמן אמת בתיאומים. אנו משאירים בלו"ז זמן לבלת"מים- דברים בלתי מתוכננים מראש.
ישנם מצבים שלהעלות ולהוריד 50 איש מהאוטובוס יכול לקחת גם רבע שעה.

2. הליכה נוחה

נעליים יפות זה אכן חשוב להשלמת ההופעה, אך כולנו יודעים שיופי לא תמיד שווה ערך לנוחות.
בתהלוכה השמחה רצוי לנעול נעליים נוחות ללא עקבים. כשנוח לכם אתם יותר פנויים לשמוח ולנוע מרגעי השמחה. לכן מומלץ להביא נעליים נוחות מראש או נעליים נוספות להמשך היום החגיגי.

יצירת קשר

הוספת המלצה

3. מים באירוע

במהלך היום האורחים זקוקים למים, בעיקר באוטובוס ובתום התפילה.
לכן רצוי להביא מראש שישיית מים מבקבוקים גדולים ששהו במקרר לילה לפני, כולל כוסות חד"פ, לא רצוי לתת בקבוקים אישיים לאורחים מהסיבה הברורה, בקבוק אישי בידיים של אורח זה פחות אורח שפנוי לרקוד ולשמוח בתהלוכה. נתת לו בקבוק מים אישי, ויתרת עליו בתהלוכה,  לא חבל?!
בסיום הטקס ובהמתנה לאוטובוס האורחים מגיעים לאוטובוס עייפים וצמאים. שם חשוב שיהיו  בקבוקי מים קרים.

4. מגשים מתוקים

לא מומלץ להביא מגשים לתהלוכה ולעמדת התפילה, האורחים רוצים להרגיש חופשיים לשמוח, לא נעים להם לסרב אם מבקשים מהם לסחוב מגשים וזה יוצר אי נעימות ונוחות, אורח שסוחב מגשים לא פנוי לרקוד ולעשות שמח, הוא "מנוטרל". זה מעיק לו, הוא מאבד את הסבלנות בתהלוכה.
לרוב אנחנו מגיעים לאחר ארוחת בוקר ולאחר הטקס הולכים לארוחת צהריים בשרית. הם לא צריכים גם עוגיות באמצע. זה בד"כ לא נאכל וחוזר איתנו לאוטובוס.
אם אתם מתעקשים שזה מסורת וזה מצטלם טוב, אפשרי לצרף לארוחת הבוקר או הצהריים.

5. כיפות וצעיפים

חלוקת כיפות וצעיפים אפשרי באוטובוס לפני שיורדים,
כדאי לדאוג לסיכות לכיפות כדי שלא תתבאסו שכולם שמים את הכיפה בכיס או רודפים אחריה ברוח, לאפשר לאורחים לשמוח ולרקוד בנוחות.

6. סוכריות רכות

קורה לפעמיים שתוך כדי התרגשות ושמחה אנחנו זורקים סוכריות בטקס על החתן והוא "חוטף" ללא רחמים וחש את עוצמת ההתרגשות של המשפחה המורחבת,  זה צבעוני וחגיגי אך זה בהחלט יכול להיות כואב ומציק. ולא רק לחתן. ולכן כדאי להצטייד בסוכריות קטנות או רכות (ג'לי) שעושות את אותו "אפקט חגיגי" בלי כאבים וצלקות.

7. מצגת

הכנתם סרטון להקרנה במסעדה? הגיעו מוכנים!
הביאו אתכם לגיבוי מחשב נייד שבו יש כבר את הסרטון ובנוסף הצטיידו בדיסק און קי שיש  בו המצגת כולל השירים ששילבתם. אורך הסרטון המומלץ הוא לא יותר מחמש דקות- אפשר להראות מספר תמונות מכל תקופה בחייו של החתן אך הגזמה בתמונות מעיקה על האורחים.

8. להודות לאורחים

בתום ארוחת הצהריים לפני הקינוחים כדאי להודות לאורחים שלקחו יום חופש וכבדו אתכם בנוכחות שלהם. אם אתם מתביישים אפשר לומר בקצרה "תודה רבה לכל מי שהגיע לכבד אותנו היום, בעזרת ה' נחזיר לכם בשמחות שלכם".

9. הגעה עצמאית (ללא הסעה)

אם אתם קבוצה קטנה שבוחרת להגיע לאירוע באופן עצמאי ולא עם אוטובוס, דעו שקשה עד בלתי אפשרי למצוא חניה באזור בימי שני וחמישי בעיקר, ולכן עדיף מראש לחנות בחניון בקרבת מקום ולקחת מוניות (5-7 דקות נסיעה).
אם כולכם הגעתם עם האוטובוס ויש רק דוד אחד או שניים שמגיעים עצמאית ומחפשים חניה באזור, דעו מראש שזה לוקח המון זמן למצוא חניה לכן אל תתנו להם לעכב את פתיחת התהלוכה שלכם. אמרו להם מראש להגיע חצי שעה לפני המועד המתוכנן.

10. החתן 

א. ברוב המקרים מומלץ להזמין מעט מהחברים של החתן לאירוע. הם גורמים לחתן להיות מובך מכל העניין, הם עסוקים בלזרוק עליו סוכריות ולהסתלבט עליו, אתם גם צריכים להיות אחראיים עליהם שלא ייעלמו גם להשתיק. עדיף להשאיר את האירוע בפורום משפחתי ובמקרה הצורך לצרף אם אין ברירה 2-3 חברים קרובים, לא יותר.

ב. דיברנו על כולם חוץ מעל המסמר של האירוע, אז לסיום כמה מילים על הדבר שלשמו נתכנסנו.
אתם מכירים יותר טוב מכולם את הילד שלכם ואת החששות או החוזקות שלו. לכן חשוב שתעשו לו שיחת "מצב" מראש והסבירו לו פחות או יותר מה מצפה לו ומה מצפים ממנו- למשל שלא יהיה לחוץ, תהיה לו תמיכה לאורך כל הטקס, שיצא מהביישנות שלו לכמה שעות וישתף פעולה במשך האירוע. הסבירו לו מראש שזה ה-יום שלו וכולם הגיעו לכבודו אז שיתכונן להמון תשומת לב נישוקים וחיבוקים מכולם.
כמו כן, דאגו לנוחות שלו- תנו לו לשתות הרבה מים,  שדרו לו שאתם סומכים עליו ומאמינים בו. אמרו לו שגם אם הוא יטעה בקריאה בתורה אף אחד לא יודע שהוא טעה כי הוא היחיד שמכיר את הקריאה אז אין טעם להילחץ. מבחינת ביגוד, אפשר להביא לחתן חולצת טריקו לבנה לאוטובוס ולארוחת בוקר ומכופתרת להחלפה לתהלוכה והתפילה. מומלץ להגיע "מכופתרים" לאירוע,
מבחינת צבעים מומלץ ללכת על הלבן הקלאסי שמצטלם מצוין.

שלכם בשמחות – דיתי מקיאס

הפקות בת/בר מצווה
054-4399622
רוטשילד 8 ת"א
cottel.co.il

אהבתם? שתפו